Відновлення інформації з жорсткого диску
Відновлення інформації з жорсткого диску

Замовити консультацію

Ім'я
Телефон
Тема

Відновлення інформації з жорсткого диску

Втрата інформації на жорсткому диску - серйозна проблема, адже накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД, HDD) мають великий обсяг: в разі несправності жорсткого диску може втратитись ВСЯ інформація, що знаходилась на комп’ютері.

Причини втрати інформації на НЖМД можна поділити на апаратні та програмні. До апаратних належать ті, в яких відсутність доступу до інформації пов’язана з несправністю самого накопичувача. В таких випадках спочатку необхідно виконати відновлення працездатності жорсткого диску. Лише після цього проводяться роботи з аналізу та вилучення інформації. До програмних (логічних) пошкоджень відносяться випадки втрати інформації, коли жорсткий диск справний, але відсутній доступ до інформації, яка на ньому знаходиться.

Компанія ЕПОС виконує відновлення інформації з жорстких дисків навіть в найважчих випадках. Професійне обладнання, унікальні технології та багаторічний досвід дозволяють працювати з будь-якими жорсткими дисками - від найновіших до застарілих і знятих з виробництва моделей усіх виробників: Samsung, Seagate, Western Digital, Fujitsu, Hitachi, Toshiba, НР, IBM, Maxtor, Nikimi, Quantum, тощо.

Найбільш розповсюджені причини втрати інформації на жорстких дисках

Пошкодження вузлів всередині герметичної камери HDD

Пошкодження всередині герметичної камери HDD

Найбільш розповсюджені несправності цього типу - вихід з ладу блоку магнітних головок, заклинювання двигуна та зміщення пластин. Для відновлення інформації з жорсткого диску, роботи всередині герметичної камери жорсткого диску можна проводити лише в чистій кімнаті (спеціально обладнаному приміщенні). Внаслідок проведення робіт в невідповідному приміщенні можлива незворотна втрата інформації. ЕПОС має єдину в Україні чисту кімнату класу 100 для проведення робіт всередині гермо блоку НЖМД.

Наявність пошкоджених ділянок на поверхні диску

Спектр ймовірних причин пошкодження магнітної поверхні диску доволі широкий, проте найбільш розповсюджена з них - порушення умов експлуатації. Процес пошкодження поверхні проходить лавиноподібно, тому при роботі з пошкодженими дисками важливо пришвидшити процес зчитування та обробки дефектних ділянок. Компанією ЕПОС розроблені спеціальні технології адаптивного зчитування, які дозволяють зчитати максимально можливий обсяг інформації з жорстких дисків, що мають пошкодження магнітної поверхні.

Пошкоджений контролер HDD

Пошкодження плати управління (контролеру) HDD

Пошкодження плати управління - одна з найбільш розповсюджених неполадок жорсткого диску. Вона здебільшого пов’язана зі збоями в мережі електроживлення. В таких випадках відновлення HDD починається з заміни контролера на справний з адаптацією останнього до жорсткого диску. Частина службової інформації НЖМД зберігається в платі управління, тому виникає необхідність перенесення цих унікальних адаптивних налаштувань у встановлюваний контролер. Перенесення налаштувань у справну плату управління виконується за допомогою спеціалізованих програмно-апаратних засобів.

Пошкодження службової інформації накопичувача

У службовій області дискового простору HDD міститься ряд програм, що керують роботою жорсткого диску. Дана область недоступна для користувача. При пошкодженні службової інформації жорсткий диск може некоректно ініціалізуватись в BIOS чи не ініціалізуватись взагалі. В такому випадку втрачається доступ до всієї інформації користувача, яка зберігається на диску. При роботі з такими дисками в першу чергу потрібно виконати відновлення інформації HDD в службовій області. Для цього використовується спеціалізоване обладнання, що дозволяє отримати доступ до службової інформації жорсткого диску на рівні технологічних команд та виконати необхідні роботі з її виправлення. Після відновлення жорсткого диску проводиться зчитування даних та їх подальший аналіз.

Блокування доступу до HDD паролем

Все частіше у персональних комп’ютерах, ноутбуках, промислових системах зберігання й обробки інформації застосовується захист доступу до інформації на жорсткому диску за допомогою пароля. При роботі з такими жорсткими дисками в першу чергу виконується усунення чи обхід паролю за допомогою спеціальних апаратних чи програмних засобів.

Пошкодження файлової структури диску

Ненавмисне форматування

Логічна структура диску - порядок, що визначає принцип організації, формат та спосіб фізичного зберігання інформації. Проявами пошкодження логічної структури диску може бути відсутність доступу до логічних томів диску, відображення їх невідформатованими, знищення чи пошкодження об’єктів файлової системи. При відновленні інформації в першу чергу створюється посекторна копія диску, і вже на копії проводиться аналіз ступеня пошкодження логічних структур та алгоритм подальшого відновлення інформації.

Форматування, встановлення операційної системи

Процес форматування полягає в створенні (формуванні) логічних структур доступу до інформації, наприклад, структур файлової системи. Можливі два варіанти форматування:

  • Без перезапису робочої області користувача (швидке) – в такому разі створюються лише службові таблиці.
  • З перезаписом робочої області - окрім створення службових таблиць, виконується перезапис усієї робочої області диску.

Після завершення форматування, вся область диску сприймається операційною системою як вільна, готова для запису інформації, незалежно від того, що знаходилось в цій області до форматування. Тому при подальшій інсталяції операційної системи, нові файли та каталоги операційної системи можуть частково чи цілком перезаписати інформацію, що знаходилась на НЖМД до форматування.

В роботі з такими дисками необхідно виключити будь-яку ймовірність запису на диск. Інженерами ЕПОС створений інструментарій, використання якого дозволяє працювати з жорстким диском в режимі лише зчитування. Це дозволяє зробити точну копію диску без внесення будь-яких змін в оригінал. Подальший аналіз та відновлення інформації проводяться з копії.

Видалення інформації (випадкове чи навмисне)

В разі видалення даних стандартними засобами операційної системи, самі файли (каталоги) фізично залишаються на диску, але у файлових таблицях вони відмічаються як видалені. Операційна система сприймає місце, на якому раніше знаходились видалені об’єкти, як вільне, придатне для запису нової інформації. Тому при подальшому запису на диск не виключена можливість часткового чи повного перезапису файлів, які знаходились там раніше, що в свою чергу ускладнює відновлення видалених файлів або робить його цілком неможливим.

Відгуки

Добрый день, хочу поделиться с вами своей историей, у меня получился случай с HDD диском, Он разбился и был в очень плохом состоянии, У меня уже не было никаких надежд, то была очень важная для меня информация свадьба. Где-то прошло полгода встретил давнего знакомого он мне посоветовал сервис восстановление информации EPOS. Спустя 3 или 4 недели. Меня набрали И обрадовали, Получилось восстановить все до единого файла, Я жутко был рад, Получилось довольно таки немалая сумма, Но мне дали очень хорошую скидку, У меня очень все устраивает. Очень всем советую компанию EPOS. Даже не раздумывайте сразу же дайте этим ребятам они знают свою работу. Спасибо вам большое за восстановление, Лично хочу отблагодарить руководителя этой фирмы, С которым я и общался весь процесс, Спасибо большое за понимание, Буду всем вас рекомендовать, Ну пусть лучше люди не теряют свои файлы, Ну в жизни всякое бывает, Когда такое случается нужно ити в компанию EPOS

Добрый день. Случилась проблема с внешним жестким диском. Вспомнил про ЭПОС благодаря 100-летней давности рекламы на радио (в виде песни какой-то смешной). Девушка, при первом обращении, абсолютно понятно объяснила принцип предоставления услуги (поэтапно). Работа через курьера меня очень обрадовала, так как проживаю в пригороде. Я нахожусь в пригороде, поэтому для меня была очень удобна функция приема в работу диска от курьера НП. Новый диск для переноса инф. так же оформил доставкой сразу на их адрес. Отличный сервис, чувствуется профессионализм. Спасибо

Огромное спасибо коллективу компании за восстановление данных с жесткого диска. Всегда были на связи, и отвечали на все интересующие вопросы. Отдельное спасибо за предоставленную скидку. Работой очень доволен.

Спасибо компании за восстановление данных с hdd. Хоть и пришлось повозиться дольше по времени, но все восстановилось и достаточно за приемлемую цену. Сервис на высоком уровне.

Всі вігуки ❯

Форма онлайн замовлення

Опишіть, що сталося з даними або з накопичувачем, як проявляється несправність, що ви намагалися зробити, аби виправити ситуацію. Це допоможе інженерам розібратися з тим, як були втрачені дані і знайти оптимальний метод їх відновлення.

Вкажіть якомога детальніше файли та теки, які необхідно відновити в першу чергу. Якщо ви не пам'ятаєте назв та адрес файлів, вкажіть з якими типами файлів ви працювали: документи MS Office, бази даних, фотографії відео і т.п. Будь ласка не пишіть "вся інформація", оскільки ми не знаємо, що було записано на Ваш накопичувач, така відповідь рівноцінна "не знаю". Від повноти заповнення поля залежить не тільки об'єм відновленої інформації, але і вартість роботи.