Відновлення інформації з віртуальних машин
Відновлення інформації з віртуальних машин

Замовити консультацію

Ім'я
Телефон
Тема

Відновлення інформації з віртуальних машин

Відновлення інформації з віртуальних машин

Популярність систем віртуалізації в сучасному ІТ-світі постійно зростає. Застосування даних систем надає можливість запуску різноманітних операційних систем на одному фізичному комп’ютері, тім самим дозволяючи скоротити витрати за рахунок консолідації серверів, прискорити процес розробки ПЗ, спростити адміністрування інфраструктури, підвищити відмовостійкість та багато іншого. Прикладами найбільш розповсюджених систем віртуалізації на сьогоднішній день є VMware ESXi, VMware Workstation, Hyper-V, VirtualBox, KVM, Xen.

Системи віртуалізації встановлюються на серверах, до складу яких входять засоби, що підвищують відмовостійкість (RAID-масиви з резервуванням, ECCRAM, резервні блоки живлення і т.д.), але навіть в таких випадках існує ймовірність втратити до них доступ.

Найбільш розповсюджені випадки втрати інформації на віртуальних дисках

  • Пошкодження логічної структури віртуального диску.
  • Збої програмного забезпечення.
  • Вплив вірусів та шкідливих програм.
  • Випадкове або навмисне видалення.
  • Фізичне пошкодження носія.

Відновлення інформації з віртуальних машин – доволі складна та, здебільшого, нестандартна задача. Це пояснюється тим, що віртуальна машина представляє собою файл (набір файлів), що емулюють роботу ПК. До її складу входить:

  • Файл, що описує перелік віртуального обладнання (процесор, ОЗП, відеоадаптер, дисковод гнучких/оптичних дисків тощо).
  • Файли, що описують конкретне обладнання.
  • Файли, що емулюють роботу віртуального обладнання (BIOS, ОЗП, віртуальний диск).

При відновленні інформації з віртуальних машин найбільшу цінність представляє віртуальний диск, оскільки саме він містить важливу інформацію користувача (ОС з інстальованим ПЗ та налаштуваннями, бази даних, документи, тощо).

В деяких випадках відновлення файлів віртуальних дисків ні чим не відрізняється від відновлення будь-яких інших файлів. Однак при пошкодженні внутрішньої структури файлу (програмно-апаратний збій, частковий перезапис новою інформацією) виникає додаткова складність. За таких обставин, успіх відновлення напряму залежить від ступені пошкодження та кваліфікації спеціаліста.

Складність відновлення пошкоджених віртуальних дисків полягає в тому, що спеціалісту необхідно досконало знати не лише внутрішню структуру операційної системи, що використовується, але й внутрішній формат файлу віртуального диску. Слід зазначити, що різні виробники використовують різні формати (vmdk, vdi, vhd і т.д.) та не всі з них є відкритими, що суттєво ускладнює задачу.

Наявність сучасного інструментарію для роботи з пошкодженими носіями, великий досвід інженерів ЕПОС та глибоке вивчення внутрішньої структури файлів віртуальних дисків різних виробників дозволяють відновлювати максимально повний обсяг даних.

Найкращим результатом робіт прийнято вважати відновлення віртуальної машини зі збереженням її працездатності та усією інформацією, що в ній зберігалась. У випадку значних пошкоджень, проводиться відновлення найбільш важливих файлів з віртуального диску.

Для підвищення шансів успішного відновлення даних з віртуальних машин, рекомендовано надавати носій, на якому знаходились файли до збою.

Відгуки

Професіонали, що дістануть інфу з будь-якого носія. Зручне обслуговування. Швидко.

Armen, via google.com

Хлопці відновлюють данні навіть з носіїв що з вигляду тільки в грубу на дрова. Дякую. Рекомендую.

Maxim, via google.com

Сподобався сервіс. Була певна проблема і звернувся лише повною діагностикою. Був здивований, що діагностика HDD на несправності дійсно була безкоштовна. На рецепції навіть дали захисну маску, так як свою забув. В середені навіть невеликий музей. Видно, що все зроблено для людей. Дякую Вам.

Андрей, via google.com

Реально в фірмі можуть витягти інформацію з мертвих дисків.

Igor, via google.com

Всі вігуки ❯

Форма онлайн замовлення

Опишіть, що сталося з даними або з накопичувачем, як проявляється несправність, що ви намагалися зробити, аби виправити ситуацію. Це допоможе інженерам розібратися з тим, як були втрачені дані і знайти оптимальний метод їх відновлення.

Вкажіть якомога детальніше файли та теки, які необхідно відновити в першу чергу. Якщо ви не пам'ятаєте назв та адрес файлів, вкажіть з якими типами файлів ви працювали: документи MS Office, бази даних, фотографії відео і т.п. Будь ласка не пишіть "вся інформація", оскільки ми не знаємо, що було записано на Ваш накопичувач, така відповідь рівноцінна "не знаю". Від повноти заповнення поля залежить не тільки об'єм відновленої інформації, але і вартість роботи.